למה יותר ויותר בניינים נעזרים בחברות ניהול ואחזקה חיצוניות?

העולם שלנו משתנה כל הזמן, ובשנים האחרונות בקצב שהופך להיות מהיר יותר ויותר. אחת המגמות המעניינות היא המעבר מניהול מבנים משותפים ע"י ועד הבית הישן, אל ניהול מקצועי של חברות אחזקת מבנים מיומנות. חשוב להדגיש: הוועד הוא מוסד חביב, ואי אפשר להתעלם מהתרומה של הדיירים שהתנדבו לאורך השנים לשיפור החיים המשותפים. מצד שני, כשבוחנים את היכולות והביצועים של חברת אחזקה ועד בית מתגלה כאופציה מוגבלת מאוד. מנעד האפשרויות עם חברת אחזקה נרחב מאוד, ובמיוחד כשמפקידים את מלאכת הניהול של הבניין המשותף בידי חברה מנוסה כמו תמורה ניהול ואחזקת מבנים.

בחירת חברות אחזקה וועד בית

 

* מורכבות הטיפול בכל הסוגיות הרלוונטיות לחיים המשותפים – ככל שבבניינים מתגוררים אנשים רבים יותר, ומותקנות בהם מערכות מורכבות יותר, כך הטיפול בכל הנושאים שצצים מחייב בקיאות מקצועית מעמיקה יותר.

* יתרון הגודל – חברת אחזקת מבנים מנהלת מספר רב של בניינים, ובהתאם יכולה לקבל הצעות מחיר משתלמות יותר מאנשי מקצוע רלוונטיים (לצורך הדברה, שאיבת ביוב, בדיקת מערכות גילוי אש וכו')

* יחסים טובים יותר בין השכנים – החיים בבניין משותף יכולים להיות הרמוניים, אבל עלולים לכלול גם לא מעט קונפליקטים. חלקם היו סביב הוועד – חילוקי דעות לגבי האנשים שאיישו את התפקיד, חוסר שביעות רצון מהתפקוד שלהם, קשיים בגבייה ועוד. כל אלה נעלמים כשגורם מקצועי חיצוני מופקד על המלאכה.

מחויבות מלאה לכל הדיירים בכל הבניינים

כאמור כשמעבירים את הסמכויות אל חברת ניהול ועד בית ואחזקה נראה לפתע כמו גוף מיושן. מצד שני כדאי לזכור שהוועד אמנם לא ניחן ביכולות מקצועיות, ובבניינים רבים גם לא היו קופצים על התפקיד – אבל רמת המחויבות של מי שבסופו של דבר לקח על עצמו את המשימה הייתה כמובן גבוהה, שכן איכות החיים שלו הושפעה מכך באופן ישיר. בהתאם הציפייה היא שגם חברת אחזקת המבנים תפגין את אותה רמת מחויבות. תמורה ניהול ואחזקת מבנים, עומדת ברף הציפיות הנ"ל ואף מתעלה עליו, ובנוסף מציעה את המגוון הרחב מאוד של השירותים הרלוונטיים במחירים משתלמים במיוחד.

ניהול מבנים זה אנחנו - הביטחון והשלווה זה אתם

    שיווק דיגיטלי שיווק דיגיטלי

    ניהול מבנים זה אנחנו - הביטחון והשלווה זה אתם